Hírportál
Ugrás a menüre
Serdülőkori kommunikációs zavarok I.
A fiatalabb generáció, a digitális bennszülöttek nemzedéke maximálisan birtokában van a digitális világra vonatkozó ismereteknek, így a megfelelő tudást elvileg át tudja adni az idősebbeknek. A beszélgetések időtartamát nézve, lassúak és hosszadalmasak, ugyanakkor nem túl gyakoriak a fiatalok és az idősebb generáció között.
A Magyarországon jelenleg együtt élő hat generációt a kommunikáció-szegénység jellemzi.
Gyorsan változó, modern világunkban a kommunikáció színterei egyre inkább a virtuális térbe kerülnek át, ahol a fiatalabb generáció teljesen otthon érzi magát, azonban teljesen másképp kommunikálnak, mint személyesen. Ebből is adódik, hogy a kommunikációjukban megjelenik a, hogy nem mondanak, vagy írnak valós dolgokat, illetve gátlásosak is.
A hazugság okai:
· A serdülőkori krízisek többsége arra vezethető vissza, hogy a vágyak (felnőttség elérése), ill. a lehetőségek nem felelnek meg egymásnak, ezért a fiatalok a vágy szimbolikus kifejezőeszközeihez nyúlnak, mint pl. az alkohol vagy a cigaretta.
· A másik jelenség a szociális környezet összetartó ereje, amely könnyen meggyengül, ha nincsenek útmutatást és jövőperspektívát nyújtó intézmények, közösségek.
· A harmadik, megfelelő értékrend sérülése.
Navigáció
Kezdőlap
Műhelymunka
Oktatás
Projekt
Szabadidő
További hivatkozások
Hírportál
Regisztráció
Bejelentkezés
Vissza az oldal-ra